Bilesutirgus.lv ir Latvijā un arī Baltijā pirmā otrreizējās biļešu tirdzniecības platforma. Šī platforma ļauj cilvekiem, kuru rīcībā ir elektroniskas pasākumu biļetes, tās legāli pārdot citiem potenciāliem konkrētā pasākumu apmeklētājiem. Biļešu ievietošana Bilesutirgus.lv sistēmā ir ļoti vienkārša. Pēc ievietošanas biļetes tiek pārbaudīts pret iespējamiem viltojumiem un jau pēc neilga laika ir redzamas visiem Bilesutirgus.lv apmeklētājiem – tātad arī potenciālajiem pircējiem, nākamajiem konkrētās pasākuma biļetes īpašniekiem.

Platformu Bilesutirgus.lv izveidojis uzņēmums SIA Bmarket, kas ir arī Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Ventspils reģionālā biznesa inkubatora dalībnieks un idejas attīstībai piesaistījis Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansu līdzekļus. 2020.gadā tika plānota arī platformas starptautisko versiju attīstība ar nosaukumu – MarketForTickets. Ņemot vērā koronavīrusa ietekmi uz pasākumu nozari gan Latvijā, gan Eiropā, šie plāni uz laiku tiek atlikti.

Latvijas versija Bilesutirgus.lv tika izstrādāta 2019.gadā un jūnija mēnesī arī uzsāka praktisko darbību. Uzņēmumam ir vairāki svarīgi sadarbības partneri, kā augu apraksti, elektroniskās dāvanu kartes u.c. Kopš darbības uzsākšanas, pārliecinoši populārākā biļešu sadaļa platformā ir koncertu biļetes. Vienlaikus mājaslapā ir iespējams arī pieteikties jaunumiem, lai savā epastā saņemtu būtiskāko informāciju par otrreizējās biļešu tirdzniecības platformas aktualitātēm.

Biļešu iegāde platformā ir ļoti vienkārša un neatšķiras no iepirkšanās jebkurā citā interneta veikalā. Turklāt pircējam pat nemaz nav nepieciešams reģistrēties, pietiek tikai aizpildīt pirkuma formu un veikt apmaksu sev ērtākajā veidā. Maksājumu sistēmas starpnieks ir uzņēmums Paysera, kas tādējādi ļauj klientiem veikt apamksu ar sev piemērotāko apmaksas veidu, piemēram, tiešā veidā pārskaitīt caur internetbanku.

Biļešu pārdevēji sistēmā var reģistrēties ar Facebook konta starpniecību. Šāda procedūra paredzēta arī kā papildus drošības elements. Drošība ir platformas darbības prioritāte. Šī iemesla dēļ arī nauda par pārdotajām biļetēm pārdevējam tiek pārskaitīta nākamajā dienā pēc pasākuma norises, tādā veidā izslēdzot krāpšanas iespēju. Uzreiz pēc veiksmīga darījuma, proti sekmīgas pirkuma apmaksas, biļete jau nonāk pircēja rīcībā.