Jā, jo Latvijā nav spēkā speciāls regulējums attiecībā uz iegādāto biļešu tālākpārdošanu (biļešu otrreizēju piedāvāšanu un tirdzniecību). Latvijas Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) norāda, ka spēkā esošais normatīvo aktu regulējums neaizliedz biļešu tālākpārdošanu citai personai, tostarp, par zemāku vai tādu pašu cenu, par kādu biļete tika iegādāta no oficiālā biļetes tirgotāja. PTAC vērtējumā uz atsevišķām biļetēm norādītā informācija, ka to aizliegt tālākpārdot, būtu attiecināma tikai uz gadījumiem, kad to mēģina pārdod par lielāku cenu kā sākotnējā biļetes (+pakalpojuma vai komisijas maksas) cenu, proti saimnieciskos nolūkos, lai gūtu peļņu.

Arī bilesutirgus.lv nav atļauta biļešu un dāvanu karšu tirdzniecība saimnieciskos nolūkos, tāpēc vienmēr prasām norādīt un pārbaudīsim biļetes sākotnējo vērtību, veiksim drošības pārbaudes un citas būtiskas darbības, lai aizstāvētu patērētāju intereses. Spekulatīvām darbībām ar biļetēm mūsu pakalpojums nav paredzēts!

Biļešutirgus.lv mērķis ir nodrošināt drošu biļešu otrreizējo pārdošanu. Pārdevējam jāreģistrējas ar savu Facebook profilu, lai potenciālajam pircējam būtu skaidrs par to, kurš pārdod biļeti. Pārbaudām katru augšuplādēto biļeti (norises vieta, cena, pasākuma datums u.c.). Mūsu mērķis ir pārbaudīt katru biļeti pēc iespējas ātrāk pēc biļetes parādīšanās mūsu sistēmā. Tāpat pārbaudām svītru kodus, lai nenotiktu vienas biļetes dubultošanās.

Ja biļete pēc iegādes biļešutirgus.lv ieejai pasākumā tomēr nav derīga, pircējam nekavējoties atmaksāsim naudu un sāksim iekšējo izmeklēšanas procesu. Ja tiek konstatētas aizdomas par krāpniecību, visa mums plaši pieejamā informācija par pārdevēju (vārds, bankas konta numurs, telefona numurs, e-pasts u.c.) nekavējoties tiek nogādāta tiesībsargājošajām instancēm, lai uzsāktu lietas izmeklēšanu.


Tomēr satraukumam nav pamata – 99,9% gadījumu ar iegādātajām biļetēm viss ir kārtībā un vari izbaudīt pasākumu, uz ko esi iegādājies biļeti.

Lai gan tehniski tas nav neiespējami, šādi gadījumi nav konstatēti, jo mūsu drošības sistēma paredz katra pārdevēja personīgās informācijas pieeju, ko krāpniecības gadījumā nododam policijas rīcībā lietas par krāpniecību uzsākšanai.

Gadījumā, ja pārdevējs pieļāvis kļūdu (piemēram, sajaucis biļetes), sarunu procesa rezultātā atradīsim situācijas risinājumu.

Sekojot pasaules tendencēm, proti, biļešu pārdošanas uzņēmumu pakāpenisku pāreju tikai uz e-biļešu servisu, arī mēs piedāvājam tirgoties tikai ar e-biļetēm.

Jā, pārdot biļeti drīksti. Piemēram, iegādājies biļeti uz pasākumu, taču plāni mainījušies un uz to netiec. Droši pievieno biļeti pārdošanā un gaidi pircēju.

Jā, droši vari doties uz pasākumu un izmantot biļeti, jo tiek ņemts vērā tikai svītru kods, kas atrodas uz biļetes. Gadījumā, ja pasākuma organizators īpaši paredzējis biļeti (nevis ielūgumu) konkrētai personai, sazinoties ar organizatoru, cenšamies rast risinājumu un mainīt vārdu uz biļetes. Ja tas nav iespējams, darījumu biļešutirgus.lv bloķē un pārdot biļeti nav iespējams. Izņēmums tikai īpaši personalizētās biļetes, kādas ļoti retos gadījumos tiek piedāvātas uz īpaši populāriem pasākumiem, lai ierobežotu spekulantu darbības. Biļetes uz šādiem pasākumiem bilesutirgus.lv neakceptēsim.

Nē, biļete ir pieejama tirdzniecībā līdz brīdim, kad pircējs par to ir veicis apmaksu. Tādējādi pastāv iespēja, ka laika posmā no biļetes pievienošanas pirkumu grozam līdz tās apmaksai, tā var nebūt vairs pieejama, jo kāds cits pircējs to būs iegādājies ātrāk.
Bilesutirgus.lv par biļetēm ir iespējams norēķināties tikai ar internetbankas tiešmaksājuma (banklink) starpniecību.
Bilesutirgus.lv pirmajā vietā vienmēr būs drošība. Šī iemesla dēļ šobrīd reģistrēties par biļetes pārdevēju un pārdot biļeti uz pasākumu, kuru pašam nesanāks apmeklēt, var tikai autorizējoties ar Facebook starpniecību.
Lai atdalītu vienā datnē savietotas vairākas biļetes, nepieciešams izmantot kādu no pieejamām programmām, kas atbalsta šādu funkcionalitāti. Piemēram, https://www.splitpdf.com/ to iespējams izdarīt bezmaksas tiešsaistē. Ja tomēr rodas problēmas sadalīt vienā datnē savietotas biļetes, lūdzam sazināties ar Bilesutirgus.lv un mēs veiksim minētās darbības Jūsu vietā. Vienlaikus, lūdzam norādīt, kuras no biļetēm vēlēsieties paturēt un kuras pārdot.
Biļete ir pieejama lejupielādei uzreiz pēc tās iegādes (apmaksas - naudas līdzekļu nokļūšanas bilesutirgus.lv kontā). Biļešu un dāvanu karšu apmaksas nodrošinājumam izmantojam maksājumu sistēmas Paysera pakalpojumu. Bilesutirgus.lv nenes atbildību par iespējamām kļūdām maksājumu veikšanas procesā, kas notikušas trešās puses uzturētā maksājumu sistēmā.
Bilesutirgus.lv neinformē par visām aktualitātēm, kas saistītas ar pasākumiem, uz ko iegādājamas biļetes. Biļetes pircējam pašam jāseko līdzi aktualitātēm par pasākumu, uz ko iegādāta biļete.
Ja pasākums tiek atcelts laikā, kad biļete pieejama tirdzniecībā mūsu platformā, tad sludinājums tiek dzēsts. Ja pasākums tiek atcelts jau pēc biļetes iegādes otrreizējā tirgū, tad darījums no mūsu puses tiek anulēts - pircējam tiek atgriezta nauda par biļeti, savukārt pārdevējam oriģinālā biļete tiek nosūtīta atpakaļ.
Uzreiz nomierināsim, 99% gadījumu šāda situācija neradīsies un ar biļeti viss ir un būs kārtībā. Atgādinām arī, ka bilesutirgus.lv nodrošina pilnīgu naudas garantiju biļetes vai dāvanu kartes pircējiem, tāpēc nav jāsatraucas. Tomēr, ja tik tiešām ir noticis tā, ka jūs netiekat ielaists pasākumā, ir nepiecišams nekavējoties sazināties ar mums un informēt par radušos situāciju. Mēs sazināsimies ar biļetes pārdevēju un nepieciešamības gadījumā nodrošināsim jūsu kā pircēja tiešo saziņu ar pārdevēju, lai atrisinātu radušos situāciju. Tomēr atgādinām, ka par biļetes problēmu ir jāziņo nekavējoties. Novēloti ziņojumi par biļetes problēmām, visupirms tiks izmeklēti kā iespējamas krāpnieciskas darbības.
Pārdevējam ievietot biļeti Bilesutirgus.lv sistēmā nemaksā neko. Kad biļete tiek pārdota, Bilesutirgus.lv ietur komisijas maksu 5% no biļetes pārdošanas cenas (minimālā komisijas maksa - 2 eiro). Savukārt no biļetes pircēja, papildus biļetes cenai, tiek ieturēta apaklpošanas maksa (t.sk. PVN 21%) 5% apmērā no biļetes cena (minimālā apkalpošanas maksa - 2 eiro).
Biļetes, kas netiek pārdotas mūsu sistēmā, aizvien ir pārdevēja īpašums. Mūsu sistēmā biļetes ir pieejamas līdz brīdim, kad līdz konkrētā pasākuma sākumam ir atlikusi vismaz 1 stunda, pēc tam tās no sistēmas tiek dzēstas. Vienlaikus arī pārdevējam ir iespēja jebkurā laikā dzēst biļetes no sistēmas, izmantojot savu pārdevēja kontu.

Ja radušies citi jautājumi, rakstiet uz info@bilesutirgus.lv.